Lekarze
Jacek Walawski
Dr n. med. specjalista ortopeda
Absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Lublinie. W trakcie VI roku studiów przebywał na 6 miesięcznym Stypendium Unii Europejskiej Tempus w Szpitalu Uniwersyteckim Vrije Universitaat w Brukseli. W 1993 r. uzyskał dyplom lekarza medycyny. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Kolejowym w Lublinie. Po zakończeniu stażu we wrześniu 1994 rozpoczął wolontariat w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie następnie pracował od roku 1995 do roku 2007. Od roku 2001 prowadzi prywatną praktykę ortopedyczną. W roku 2001 założył wraz ze wspólnikiem i rozwinął Ośrodek Ortopedii Arthros w Nałęczowie, gdzie praktykował do 2007 roku. W 2007 sprzedał udziały w spółce Arthros i rozpoczął prowadzenie własnej praktyki ortopedyczną Ortomix. W roku 2004 zdał z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2005 roku jest wykładowcą w Katedrze Medycyny Sportowej Fizycznego a od 2009 adiunktem Fizycznego Katedrze Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W czerwcu 2007 roku obronił pracę doktorską na AM w Lublinie pod tytułem „Skuteczność operacyjnych rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego”.
Od roku 1998 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, od 2009 ESSKA a od 2016 ISAKOS.. W 2008 rozpoczął pracę w Szpitalu MSWiA w Lublinie. Od 2014 jest konsultantem w Szpitalu ŻagielMed w Lublinie.
Od 2015 pełni funkcję Sekretarza Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Od 2016 uhonorowany tytułem ESSKA Ambasador.
Staże zagraniczne:
- The Knee Clinic, maj 2015, Stellenbosch, RPA
- maj 2009 Szpital Alessandria, Włochy
- czerwiec 2008, lipiec 2009, czerwiec 2017 Clinique Juge, Marsylia, Francja
- listopad 2007 Ortho-Klinik, Frankfurt/Rhein, Niemcy
- październik 2007, czerwiec 2010, wrzesień 2014, Hospital for Special Surgery, Nowy Jork, USA
- październik 2004 Uzsoki Hospital, Budapeszt, Węgry
- czerwiec 1999 Klinika Ortopedii, Aarhus Kommunehospital, Dania
- sierpień 1998 Shoulder and Elbow Unit, Nottingham Hospital, Wielka Brytania
- styczeń 1998 Abteilung fur Unfallchirurgie, University of Ulm, Niemcy
Praca naukowa:
Publikacje
W 2003 roku wspólnie z prof. Andrzejem Gregosiewiczem tłumaczył książkę „Children Orthopaedics” P.D Pizutillo na język polski. Jest autorem i współautorem licznych wystąpień zagranicznych i krajowych i publikacji.

Tomasz Wnuk
Dr n. med. specjalista ortopeda – traumatolog
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Dyplom lekarza uzyskał w 2004 r. Od października 2004r. do listopada 2005r. przebywał na stażu podyplomowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie. W listopadzie 2005r. rozpoczął studia doktoranckie na Akademii Medycznej, początkowo w Katedrze i Zakładzie Patofizjologii. Po roku przeniósł studia doktoranckie do Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii. Podczas studiów zajmował się badaniem wpływu płytkowych czynników wzrostu (PRP) na procesy gojenia ścięgien. Studia doktoranckie zakończył obroną pracy doktorskiej w 2009 r. W 2005 r. zdał Lekarski Egzamin Państwowy. W 2006 r. rozpoczął specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologii, w Klinice Ortopedii i Traumatologii SPSK4 w Lublinie. W grudniu 2007 roku przebywał na stażu zagranicznym w Ortho-Klinik, Frankfurt/Rhein, w Niemczech.

Dr n. med. Wojciech Krzyżanowski
specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie z wynikiem celującym (1995).
W latach 1995-2008 asystent w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii UM w Lublinie.
Zainteresowania zawodowe: diagnostyka obrazowa narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii (20-letnie doświadczenie).
Autor i współautor 30 publikacji w czasopismach naukowych oraz licznych doniesień na międzynarodowych i krajowych kongresach medycznych;
wykładowca Szkoły Radiologii Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, kierownik naukowy kilkunastu ogólnopolskich kursów z ultrasonografii narządu ruchu.
Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR), Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego (ESR), Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (ESSR), Północnoamerykańskiego Towarzystwa Radiologicznego (RSNA), Amerykańskiego Towarzystwa Radiologicznego (ARRS), Europejskiego Towarzystwa Radiologii Naczyniowej i Zabiegowej (CIRSE).
Zainteresowania pozamedyczne: szachy (czynny szachista i sędzia szachowy klasy międzynarodowej), kino, podróże

lek. Piotr Przybylski
specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Absolwent I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2008). Asystent w I Zakładzie Radiologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.Członek Polskiego Towarzystwa Radiologii Lekarskiej, European Society of Radiology, European Society of Musculoskeletal Radiology. Uczestnik licznych kursów diagnostyki układu ruchu w kraju oraz zagranicą (Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Centrum Edukacji Ultrasonograficznej, Erazmus).
Swoje umiejętności z zakresu diagnostyki narządu ruchu doskonalił pod okiem najwybitniejszych specjalistów.
Hobby: podróże, literatura

Rehabilitanci
Dr Marta Jarocka
Absolwentka kierunku wychowanie fizyczne na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej oraz kierunku Fizjoterapia na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Od 2003 roku jest pracownikiem AWF filia w Białej Podlaskiej, obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Fizjoterapii. Od 2006 roku współpracuje z dr Walawskim, w zakresie usprawniania pacjentów po operacjach naprawczych głównie stawu kolanowego. Od 2008 roku prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną w Białej Podlaskiej.

mgr Andrzej Kawęcki
Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie kierunek – Fizjoterapia. Tytuł Magistra Fizjoterapii obronił w 2008 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2004 r. w SP ZOZ Kraśnik. Od 2006r. pracuje w ZOZ MSW w Lublinie na stanowisku młodszy asystent fizjoterapii. W 2009 roku rozpoczął współpracę z dr n. med. Jackiem Walawskim w dziedzinie rehabilitacji.
Zdobyte kwalifikacje i doświadczenie zawodowe pozwalają mu na profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta.
Zainteresowania: sport, turystyka, kulinaria.

mgr Tomasz Ostapiuk
Absolwent WSSP w Lublinie, kierunek fizjoterapia. W 2008 roku uzyskał tytuł magistra fizjoterapii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2015 ukończył Niepubliczną Policealną Szkołę Medyczną z tytułem technik masażysta. Od 2008 roku pracuję na stanowisku młodszego asystenta fizjoterapii w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW w Lublinie. W 2009 roku rozpoczął współpracę z dr n. med. Jackiem Walawskim w dziedzinie rehabilitacji. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji z zakresu leczenia i profilaktyki urazów i schorzeń narządu ruchu. Posiada wiedzę pozwalającą na samodzielnie programowanie i prowadzenie procesu treningowego dla konkretnych grup ludzi obarczonych ryzykiem chorób cywilizacyjnych oraz osób starszych. Ma wiedzę na temat zadań odnowy biologicznej w procesie treningowym oraz postępowania w przypadku urazów tkanek miękkich.
Zainteresowania: Sport, kuchnia, zdrowy styl życia. Od 2010 roku przynależy do Polskiej Akademii Ju Jitsu

mgr Łukasz Ćwik
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, fizjoterapeuta Górnik Łęczna S.A. W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do problemu pacjenta. Szczególnie interesuje się pracą z systemem mięśniowo-powięziowym i jego zaburzeniami. Zajmuje się rehabilitacją ortopedyczną i rehabilitacją sportową, gdyż ze sportem jest związany od wielu lat. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji z zakresu leczenia i profilaktyki urazów i schorzeń narządu ruchu. Od 2013 roku związany z gabinetem Ortomix.
Zainteresowania: piłka nożna i dobra kuchnia

mgr Ryszard Majewski
Absolwent AWF w Białej Podlaskiej. Pracował jako asystent do 1985 r. W 1986 r ukończył Studia Podyplomowe z Rehabilitacji na Akademii Medycznej w Poznaniu. W trakcie studiów podjął pracę w GKS „Górnik Łęczna” jako rehabilitant – fizjoterapeuta, gdzie pracował 20 lat. W 1999 r ukończył Podyplomowe Studia Managerów Sportu w Warszawie. W trakcie pracy odbył wiele kursów doszkalających w zakresie rehabilitacji po urazach tkanek miękkich, rekonstrukcji ACL, urazu stawu skokowego, barkowego oraz fizjologii wysiłku sportowego oraz na tematy dozwolonego wspomagania w sporcie. Od 2000 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej. Uczestniczył w wielu szkoleniach i praktykach m.in. Carolina Center Medical Warszawa u dr Roberta Śmigielskiego, Medical Magnus Łódź dr Marek Krochmalski oraz Centrum Rehabilitacji w Poznaniu Reh-med. Od 2000 roku prowadzi własna działalność rehabilitacyjną oraz gabinet fizjo i fizykoterapii przy Klubie Sportowym Paco w Lublinie na ul Zana. Od 2008 rozpoczął współpracę z dr Jackiem Walawskim jako rehabilitant sportowy

Organizacja i opieka pielęgniarska
Milena Cabań
dyplomowana pielęgniarka
Urodziła się 20 marca 1985 roku w Lublinie. W latach 2000-2004 uczyła się w IX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie w klasie o profilu ogólnym z rozszerzonym językiem francuskim. Tuż po maturze rozpoczęła naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie na kierunku Terapii Zajęciowej. Jest dyplomowaną pielęgniarką, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Studia rozpoczęła w 2005 roku i zakończyła w 2008 r z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów odbyła praktyki w Szpitalach Klinicznych w Lublinie, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe i udoskonalała swoje umiejętności. Po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Centrum Medycznym Sanitas w Lublinie. Pół roku później podjęła pracę w Gabinecie Ortopedycznym Ortomix w Lublinie. Interesuje się kinem, turystyką i wizażem, Rozwijając swoje zainteresowania skończyła też studia na kierunku kosmetologii na WSNS w Lublinie.

Iwona Woźniak
pracownik administracyjno-biurowy
Absolwentka studiów I i II stopnia WSEI w Lublinie kierunek: Administracja Publiczna. Od 2009 roku związana z gabinetem ORTOMIX jako pracownik administracyjno-biurowy. Ukończyła liczne kursy dotyczące profesjonalnej obsługi pacjenta, sztuki panowania nad emocjami czy budowania efektywnych relacji z pacjentem, a zdobyte kwalifikacje i doświadczenie pozwalają jej na fachowe podejście do pacjenta. W gabinecie ORTOMIX odpowiada za pierwszy kontakt z pacjentem i prace administracyjno-biurowe.
Mimo 2 zabiegów na kolano lubi jazdę na nartach i rowerze.

Beata Krupska
pracownik administracyjno-biurowy
Absolwentka Studium Ekonomicznego w Lublinie kierunek: ekonomika pracy, płace i sprawy socjalne. Z gabinetem Ortomix związana od 2013 roku jako pracownik administracyjno-biurowy. Doświadczenie życiowe pozwala jej na profesjonalną obsługę pacjenta. W gabinecie odpowiada za pierwszy kontakt z pacjentem.
Zainteresowania: dobra książka, film, sport
